PAW - Praktyczny Audytor WewnętrznyPAW - Praktyczny Audytor Wewnętrzny PAW - Praktyczny Audytor Wewnętrzny
PricewaterhouseCoopers

Rachunkowoœć Budżetowa
Gazeta Samorzadu i Administracji
Witamy 09.09.2010 godz.09:09 
Art. prasowe o audycie |  Art. prasowe o fin. publ. |  Regulamin serwisu |  Obszary audytu i ryzyka |  Kursy i szkolenia |  Audyt IT |  Art. prasowe o funduszach UE |  Forum |  Pliki do pobrania | 
 
Sekcje  
Komunikaty PAW (137)
Artykuły inne (8)
Info. z Ministerstwa Finansów (76)
Książki przydatne w audycie (26)
Odpowiedzi na Wasze pytania (0)
Audyt i bezpieczeństwo IT (42)

Menu  
Powrót na stronę główną

Nasze usługi

Kontakt

Szukanie zaawansowane

Użytkownik  
Login:

Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Załóż sobie konto, a zobaczysz dużo więcej !!!
Nowy Użytkownik

Instytucje AW  

Ministerstwo Finansów RP Stowarzyszenie Audytorów Wewnętrznych Association of Certified Fraud Examiners - Polska



Nie będzie ministerialnej listy audytorów   
  Odsłon: 474 

Komunikaty PAW

Gazeta Prawna z dn. 2010-05-10



Prowadzenie wykazu osób, które mają uprawnienia do wykonywania zawodu audytora wewnętrznego w sektorze publicznym, byłoby obarczone dużymi kosztami.

Od początku roku na podstawie nowej ustawy o finansach publicznych obowiązują zmienione regulacje dotyczące audytu wewnętrznego, które rozszerzyły dostęp do tego zawodu. Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską (nr 14761) odniosło się do postulatu stworzenia listy osób, które mogą przeprowadzać audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych.

Resort wyjaśnił, że nowe przepisy rozszerzyły katalog kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu audytora wewnętrznego, uzupełniając dotychczasowe wymogi o możliwość prowadzenia audytu wewnętrznego przez osoby legitymujące się odpowiednim doświadczeniem zawodowym oraz wykształceniem o charakterze podyplomowym. Przepisy ustawy o finansach publicznych nie dają jednak ministrowi finansów legitymacji do prowadzenia wykazu osób, które z racji spełnionych wymogów mogą być audytorem wewnętrznym. (...)

Dalsza część artykułu na stronach >>Gazety Prawnej<<




Nie będzie ministerialnej listy audytorów | 0 komentarzy | Załóż Konto
Komentarze należą do osób, które je zamieściły. Nie bierzemy odpowiedzialności za ich treść.
Odnośniki  
  • >>Gazety Prawnej&...
  • Więcej z sekcji Komunikaty PAW

  • Opcje Artykułu  
  • Wyślij Znajomemu
  • Wersja Do Wydruku




  •  Prawa Autorskie © 2010 Audyt.Net
     Wszelkie znaki handlowe i prawa autorskie należą do ich właścicieli.

    Wersja GeekLog v1.3.9sr1
    Strona wygenerowana w 0.18 sekund .