Temat: gospodarka krwią

Postowany: February 18 2009 @ 02:17 PM
Przez: tamara

Zawartość:

Witam ,
mam do przeprowadzenia audyt gospodarowania krwią i preparatami krwiopochodnymi. może ktos z Was juz taki przeprowadzał i ma jakieś przemyślenia i podpowiedzi, to bardzo proszę o podzielnie się ze mną. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Eek!Odpowiedzi:

gospodarka krwią

Postowany: February 18 2009 @ 02:58 PM
Przez: Renik

Zawartość:

Witam,
nie przeprowadzałam takiego zadania, ale czeka mie ono w przyszłości,kiedyś zrobiłam małe rozeznanie w tym temacie i znalazłam raport NIK, wrzuć w wyszukiwarkę :

"NIK/Informacja o wynikach kontroli realizacji ustawy o publicznej służbie krwi w zakresie gospodarki krwią i preparatami krwiopochodnymi (157/2002) KPZ/DZiKF-41006-2001 Nr ewid. : 157/2002/P/01/130/KPZ."

a oto kilka zagadnień które należałoby sprawdzić:

Umowa, pochodzenie, bank krwi, forma zamówienia, rejestr składanych zapotrzebowań, zasady postępowania z preparatami krwi na terenie szpitala w formie pisemnej, formy dokumentowania obrotu preparatami krwi, zasady obrotu preparatami krwi, dokumentowanie przyjmowania, przechowywania i wydawania preparatów Księgowanie rozchodów krwi i preparatów krwiopochodnych na potrzeby
poszczególnych oddziałów udokumentowano w historiach chorób, oddziałowych książkach transfuzyjnych , jednolitych zasad, form i trybu dokumentowania tych zabiegów (transfuzji krwi) rejestry wykonanych transfuzji i raporty pielęgniarskie, procedura zniszczeń krwi, utylizacją przeterminowanych preparatów.
Troche to zagmatwane, ale mam nadzieję że zrozumiałe.


gospodarka krwią

Postowany: February 23 2009 @ 08:44 AM
Przez: tamara

Zawartość:

Witam, wielkie dzięki Renik za podpowiedź. Smile Big Grin


Audyt.Net - Forum
http://www.audyt.net/forum/viewtopic.php?showtopic=17154