Temat: audyt w SP ZOZ

Postowany: January 09 2006 @ 08:39 AM
Przez: kasik

Zawartość:

Poszukuję audytorów w SP ZOZ. Byłabym zainteresowana wymianą informacji. Proszę o kontakt.

Odpowiedzi:

audyt w SP ZOZ

Postowany: July 18 2006 @ 09:49 AM
Przez: heronom

Zawartość:

Hej. Mam do was banalne pytanie ale bardzo istotne, tak mnie właśnie coś zebrało (chyba po powrocie od szefa) Smile JAK SIĘ WAM PRACUJE JAKO AUDYTOR? Bo mam nieodparte wrażenie że audytora traktuje się jako zło konieczne.. tzn. zatrudnia się z przymusu.. bo tak kazali, albo tak każe ustawa.. Zresztą trochę się dyrektorom nie dziwie, przy tej sytuacji w słuzbie zdrowia to myślą tylko jak tu utrzymać stołek, a tu jeszcze wybory na jesieni... A ten audytor to tylko szuka dziury w całym....
W sumie to jeszcze na tym forum nie widziałem wypowiedzi na ten istotny temat...
Pozdrawiam.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 03:59 PM
Przez: dzanaliz

Zawartość:

racja - wroclaw ladniejszySmile - ale faktycznie czas dojazdu zabijajacy.... Cry ja z okna Hel ogladam.....
ale dostosuje sieSmileSmile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 02:38 PM
Przez: szarob

Zawartość:

Czy mnie się zdaje, że dostrzegam tu maleńką nutkę egoizmu? Smile Z argumentami się zgadzam, ale co na to ludzie północy? hahaha

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 02:42 PM
Przez: Agnieszka W.

Zawartość:

Mają mozliwość oprotestować pomysłaSmile Mają czas do 18.01.06 r.Wink

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 02:44 PM

Zawartość:

To nie egoizm, to dbałość o mozliwośc załatwienia jak najlepszych noclegów i zapewnienia ciekawej rozrywki po godzinach szkoleń i dyskusjiSmile dla odprężenia

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 02:32 PM

Zawartość:

I miasto ładniejsze, i więcej rozrywek po absorbujących spotkaniachWink

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 02:30 PM

Zawartość:

Pomyślę o tym szarob. Zycze miłego weekendu. A co byś powiedział na zmianę miejsca z Łodzi na Wrocław? Dojazd też dobrySmile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 02:26 PM

Zawartość:

Przepraszam Aga za wprowadzenie w błąd. Jeżeli to ten sam produkt, który testowałem kiedyś, to warto mu się teraz przynajmniej przyglądnąć.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 12:03 PM
Przez: DorotaB

Zawartość:

cd. sprawdziłam - można jeszcze zamówić wersję demo.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 12:01 PM

Zawartość:

Z Infoaudit nigdy nie miałam do czynienia. Czyzby to miał byc jedyny program, oprócz tego drogiego programu, na rynku?

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 12:01 PM
Przez: DorotaB

Zawartość:

cześć. 21 dniowa bezpłatna wersja programu AUDITORUS była do pobrania na stronie www.audytor.org wraz z podręcznikiem użytkownika /nie wiem, czy jest jeszcze w chwili obecnej/. ponadto wszelkie zapytania można było kierować na info@audytor.org.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 10:44 AM

Zawartość:

Aga. Wydaje mi się jednak, że program AUDITORUS nie wszedł na rynek, ponieważ nie ma go w ofercie firmy Digimer.

audyt w SP ZOz

Postowany: January 13 2006 @ 08:36 AM

Zawartość:

a ja mam prosbe - udalo mi sie dostac na studia podyplomowe konczace sie certyfikatem PIKW - w czerwcu, pracodawca goni, wiec ja musze nadrobic prawie caly semestr. Czy moze ktos jest akurat w trakcie takich studiow (KasikSmileSmileSmile) i moglby mi podpowiedziec choc zakres tematyczny i moze jakies zrodla dotychczas omawiane. Nie mam na razie jeszcze kontaktu z nikim z grupy a do zjazdu 2 tygodnie....chcialabym go wykorzystac. Mr. Green

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 09:07 AM

Zawartość:

Witam, witam. Znowu powracam do tematu programów komputerowych wspomagających audyt wewnętrzny. Czy ktoś z Was ma taki programik? Jesli tak to oze prybliży nam go na forum)
Pozdrawiam wszystkich audytorów ZOZ-ówSmile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 09:16 AM
Przez: lukpi

Zawartość:

do Emus bardzo dziękuję za wskazówki dotyczące audytu ZFŚS

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 13 2006 @ 09:25 AM

Zawartość:

Aga. Zorientuj się (może prześlą Ci demo) odnośnie INFOAUDIT lub AUDITORIUS (tego widziałem, ale nie mogę znaleźć gdzie). Ale jeżeli szukasz czegoś z rozbudowaną częścią do próbkowania, to chyba nie za tę cenę. Te są za "parę stów".

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 12:34 PM

Zawartość:

NowaKasia. super materiały. na pwno skorzystam Big Grin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 02:16 PM
Przez: Emus

Zawartość:

Do lukpi. Nie pracuję w SP ZOZ, ale przeprowadzałam już Ocenę gospodarki ZFŚS. Zwróć uwagę na byłych pracowników obecnie przebywających na zasiłkach i świadczeniach przedemerytalnych. To taki mały "wytrych", bo zeby korzystać z ZFŚS muszą 1.złożyć oświadczenia, że chcą z niego korzystać 2. Regulamin korzystania z ZFŚŚ MUSi umożliwiać im korzystanie 3. nie można robić na nich odpisu 4.jeśli spełniliśmy poprzednie warunki i ktoś skorzystał z ZFŚS to do końca lutego roku następnego PIT 8 C. Może Ty już to wiesz, ale ja dochodziłam do tego na własnej skórze ... prawie dosłownie. Byli pracownicy sa wrzucani do worka z napisem EMERYT - klasyczny błąd.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 12:23 PM

Zawartość:

Hehe, no to ładnie. Owszem, nie powiem,jest faktycznie mocno rozbudowany i jak widać z broszury informacyjnej bardzo czytelny. Na pewno przydatne narzędzie pracy nie tylko audytorówSmile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 12:18 PM

Zawartość:

Aga. ACL jest ponoć najlepszym programem (lub jednym z najlepszych). I dlatego drogim. Pracuje na nim m. in. NIK. Bardzo rozbudowany program, np. próbkowanie - część statystyczna. Nie chcę skłamać, ale słyszałem, że jego koszt to ponad 10 tys.. Ale może da się modułować, nie wiem.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 09 2006 @ 09:21 AM
Przez: puky

Zawartość:

koniecznie do mnie napisz - też kasia i też służba zdrowia
pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 09 2006 @ 09:45 AM
Przez: Admin

Zawartość:

Przypominam, ze zgodnie z regulaminem, serwis Audyt.Net sluzy do wymiany wiedzy i informacji a nie danych kontaktowych (§ 7.1 c)

Admin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 09 2006 @ 10:25 AM
Przez: KIC

Zawartość:

Cześć! Też Kasia. Od grudnia jestem audytorem w szpitalu. Początki są trudne. Rozumiem że wszyscy zaczynamy od napisania planu na rok 2006. Jak identyfikujecie obszary? Które zadania osiagneły najwyższą punktację? Pomóżmy sobie. Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 09 2006 @ 10:55 AM
Przez: Maksik

Zawartość:

Jestem audytorem w dość dużym szpitalu ( ok. 1000 pracowników, 600 łóżek. Piszę program do zadania audytowego ocena systemu kadr i płac. Mam pytanie, jak ująć kontrakty i dyżury lekarskie. Pozdrawiam, Maksik

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 09 2006 @ 12:08 PM

Zawartość:

czeka mnie egzamin i praktycznie zorganizowanie KAW w szpitalu. Od czego zaczac?????? Desperacko szukam wszelkich zrodel informacji - przede wszystkim na temat pracy audytu w szpitalu. Bede wdzieczna za kazde infoSmile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 10 2006 @ 08:06 AM

Zawartość:

Witam wszystkich audytorów służby zdrowia. Od maja ubiegłego roku pracuję w dużym szpitalu jako audytor. W chwili obecnej zaczynam audyt działu zaopatrzenia. Ponieważ moja komórka jest jednoosobowa a ja nigdy wczesniej audytorem nie byłam więc jak wiadomo uczę się metoda prób i błędów. Chyba zresztą jak większość z nas. Mam pewien pomysł.Moze wspólnymi siłami będziemy tworzyć programy zadań aduytowych, które ktokolwiek z nas bedzie przeprowadzał. Rzucajcie tematy co będziecie audytować i wówczas na forum możemy wymieniać się pomysłami co mozna by było sprawdzić w trakcie takiego audytu, jakie techniki zastosować, itp. Moze coś Wam Drodzy Audytorzy ZOZ-ów wpadnie do głów apropo działu zaopatrzenia w materiały medyczne i niemedyczne. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 10 2006 @ 08:19 AM
Przez: Roger

Zawartość:

Cześć KIC!
Od 2 lat jestem audytorem w dużym (ok. 900 łóżek) szpitalu wojewódzkim.
Obszary audytu/ryzyka w SP ZOZ dla potrzeb planu rocznego bardzo fajnie usystematyzował nasz kolega ze szpitala w Krakowie. Myślę, że nie będzie robił "schodów", żeby Ci to udostępnić, bo to "równy gość" Big Grin Tylko nie wiem, jak to zrobić na forum, bo tego jest całkiem sporo...
Chętnie podzielę się informacjami o moim planie na ten rok, ale to w "następnym odcinku" Smile
Pozdrawiam
Roger

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 10 2006 @ 08:34 AM

Zawartość:

Witam, też jestem jedynym audytorem w moim szpitalu ( Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie) do tej pory zrobiłam 3 zadania audytowe: windykacja należności, kontrola wewnętrzna i informatyka. W planie na 2006 rok mam kadry i płace, aptekę szpitalną, księgowość - pod kątem zgodności z ustawą o rachunkowości oraz inwentaryzację. Chętnie udostępnię materiały. A organizację Kaw zaczęłam od stworzenia dokumentacji : karta audytu, regulamin komórki a nstępnie analizy ryzyka: obszary audytu stworzyłam na podstawie statutu i regulaminu organizacyjnego ( schematu organizacyjnego) . Analizę ryzyka przeprowadziłam metodą matematyczną. Jeśli ktoś jest zainteresowany, prześlę materiały a może stworzyliście coś lepszego? nie mam żadnego puntu odniesienia, czy to co robię jest w miarę poprawne . Pozdrawiam, Maksik

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 10 2006 @ 08:49 AM

Zawartość:

Witam, planujemy przeorganizowac nieco sekcje materialy aby latwiem mozna bylo z niej korzystac, mysle, ze bedzie to odpowiednie miejsce na Wasze materialy (o ktorych np. Roger wspomina). Jezeli chcecie sie nimi podzielic wysylajcie je do nas na adres materialy@audyt.net my je umiescimy w sekcji Materialy a wy za kazdy przyslany material otrzymacie dostep do wszystkich materialow na 2 m-ce.

Prosze tylko do przysylanych materialow dodac klauzule, ze jestescie autorami tego materialu i ze udostepniacie go do umieszczenia w serwisie Audyt.Net na czas nieokreslony

Pozdrawiam
Admin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 10 2006 @ 09:38 AM

Zawartość:

Hej Maksik. Przeczytałam, ze planujesz audyt Apteki. Ja włąsnie w grudniu skończyłam mój. Mogę podzielić się materiałami, spostrzerzeniami. Najlepiej byłoby na mailaSmile
Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 10 2006 @ 09:54 AM

Zawartość:

dzięki, chętnie skorzystam , na mój mail czy audyt.net?

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 10 2006 @ 10:13 AM

Zawartość:

Maksik, na mojego maila. Znajdziesz go na moim profilu w kluczu PGP, czy jak to tam się zwie Big Grin Napisz do mnie mailem, podaj co by cię ewentualnie interesowało z tej aptekiSmile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 10 2006 @ 10:26 AM
Przez: phobos

Zawartość:

Witam!!
Ja również pracuję w szpitalu - 600 łóżek i podobnie jak większość do tej pory zdany byłem wyłącznie na samego siebie. Cieszę się, że takie forum powstało - nie będę sam ze swoimi problemami. Pozdrawiam wszystkich
Cześć

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 10 2006 @ 12:24 PM

Zawartość:

Witaj Roger.
Skoro masz taki staż w SP ZOZ jako audytor to moze miałbyś jakieś sugestie jak przeprowadzić audyt sekcji zaopatrzenia. Mojego maila znajdziesz w moim profilu. Czekam na wiadomosc mailową od Ciebie. Chciałabym zadać Ci kilka pytań.

Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 10 2006 @ 08:28 PM

Zawartość:

a ja mam takie pytanko - jako zupelna zielenina w dziedzinie audytu - w szpitalu tezSmile bo audyt tam mnie dopadaSmile - otoz chcialabym to pytanie skierowac do osob z doswiadczeniem w prowadzeniu audytu w szpitalach - czy zdarzylo sie Wam zabrac za organizacje audytu nie posiadajac jeszcze uprawnien - zdanego egzaminu? nauka i egzamin dopiero przede mna...praca juz.....

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 10 2006 @ 10:11 PM

Zawartość:

Witaj Kic, Roger i WszyscySmile
Chcę nawiązać do Waszych postów. Jeszcze w 2004 roku opracowaliśmy z kilkoma osobami (dziewczyny i tu Was wlaśnie gorąco pozdrawiam!!!) obszary ryzyka. Celem było stworzenie w miarę "uniwersalnych" obszarów w Szpitalach. Lista ta jest więc otwarta i dla jednych częsciowo zbędna,a dla innych może być za wąska. Ale sama idea była niezła. Materiały te przekażę na audyt.net jak tylko zorganizuję się z nowym komputerem. Wtedy też chciałem zorganizować spotkanie audytorów ze Szpitali. Nie wypaliło. Ale może teraz? Tak zaczynali celnicy i skarbowcy. Teraz mają wspólne obszary i te same (lub podobne) zadania. Pomyslcie o tym, proszę. Koszt takiego 3-dniowego szkolenia (spotkania) to ok. 250-300 zł. Łącze audytorskie pozdrowienia Smile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 07:32 AM

Zawartość:

DO Rogera. Czy mógłbyś mi udostępnić opracowane obszary ryzyka dla szpitala? Liczę na Twoją pomoc, bo z tego co piszesz wynika, że masz już doświadczenie w audycie. Ja jeszcze nie, więc odezwij się. Kasik

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 07:34 AM

Zawartość:

Cześć Puky. Ja jestem audytorem od października. Działam po omacku. Napisz mi co do tej pory robiłaś. Kasik

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 07:38 AM

Zawartość:

Cześć Marta. Ja równiez jestem audytorem bez zdanego egzaminu. Jestem w trakcie studiów podyplomowych kończących się uzyskaniem certyfikatu II stopnia, ale to dopiero w czerwcu. Cry Tak jak Ty działam metodą prób i błędów. Może spróbujemy coś zdziałać razem?

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 07:40 AM

Zawartość:

Cześć Robert. Byłabym zainteresowana przygotowanymi przez Ciebie obszarami ryzyka oraz spotkaniem.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 08:04 AM

Zawartość:

Cześć Kasik!
Te obszary ryzyka zostały opracowane przez Roberta (szarob) i z tego co napisał wynika, że umieści je w sekcji "Materiały". To dość duży plik X-cellowski i chyba nie ma innej drogi (no chyba, ze mailem)
Ja ze swojej strony postaram się przesłać mój plan na ten rok.
Wczoraj wysłałem maile do Agnieszki W. więc od niej możesz dostać mój adres (ten Admin jest straszny ;-) )!!!
Pozdrowionka
Roger

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 08:54 AM

Zawartość:

Cześć!!
To spotkanie to świetny pomysł. Ja jestem jak najbardziej za.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 09:24 AM

Zawartość:

Witajcie,
Plik z obszarami przesłałem już na audyt.net. Co do spotkania panelowego (ładna nazwa, prawda? Smile) cięszę się, że ktoś jest zainteresowany.
Pozdrawiam wszystkich

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 10:43 AM

Zawartość:

Słuchajcie, a co byście powiedzieli na to, żeby takie spotkanie zorganizować w ŁODZI? Mysle, ze to praktycznie samo centrum kraju, więc kazdy dojazd ma chyba dobry. Trzeba by było tylko poszukać jakiś w miarę tańich noclegów no i oczywista sprawa ustalic termin spotkania.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 09:29 AM

Zawartość:

Materiał jest już zamieszczony

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 09:59 AM

Zawartość:

Witam wszystkich audytorów w ZOZ-ach. od listopada jestem audytorem w Szpitalu Klinicznym. na 2006 rok zaplanowałem trzy zadania: ocena gospodarki ZFŚS, zaopatrzenie Szpitala i audyt zamówień publicznych
jutro umieszczę w materiałach opracowane przeze mnie obszary ryzyka i matrycę ryzyka dla mojego Szpitala

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 10:03 AM

Zawartość:

Ja też uważam, ze takie spotkanie to bardzo dobry pomysł. Myslę, ze spora część z nas działa po omacku. Niestety,o zgrozo. Nie ma dla nas zadnych opracowań ksiazkowych, które brałyby pod uwagę specyfikę audytu w służbie zdrowia. Nikt też nas nie szkoli ztakich dość specyficznych dla nas zagadnień. Popieram ideę spotkania. Tylko aby miejsce było łatwe do dotarcia tam, no i koszty niezbyt wysokie,bo wiadomo, nie wszystkim moze firma zasponsorowac taki wyjazd, jak to ładnie nazwałeś spotkanie panelowe.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 10:13 AM

Zawartość:

Witaj lukpi,
ja własnie robię audyt zaopatzrenia szpitala. Zaczynam go. Czy masz moze jakies sugestie i wskazówki czysto techniczne (co porównać, na co zwracać uwagę, itp.) co do tego zagadnienia? Czekam na info.

Szarob, gdzie dokładnie zamieściłeś materiały???

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 10:25 AM

Zawartość:

Materiały Szaroba są w sekcji "Materiały". Tam niestety trzeba mieć dostęp Frown

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 10:39 AM

Zawartość:

Ale wystarczy przyslac na adres materialy@audyt.net jakis swoj material do umieszczenia w sekcji Materialy i uzyskuje sie dostep do wszystkich materialow

Pozdrawiam
Admin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 10:53 AM

Zawartość:

Widzę, ze maila szaroba admin tez usunął. Ech. Niestety zasadniczośc w tej kwestii widać jest nie do przeskoczenia.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 10:56 AM

Zawartość:

Aga. I znowu dobry pomysł. Zostaniesz KO-wcem audytorów w Szpitalach Smile Rozmawiałem z Rogerem o tym i również padł pomysł "polskiego Menchesteru".
Dzięki za emilki i proszę o dalsze uzupełnianie danych. Potem roześlę uzupełnioną listę kontaktów.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 10:59 AM

Zawartość:

Ok, to fajnie, ze pomysł się podoba. Tylko rzućcie termin a ja zacznę powolusiu szukać noclgówSmile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:17 AM

Zawartość:

Czy moge dolaczyc do komitetu organizacyjnego?

Admin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:20 AM

Zawartość:

Wydaje mi się, że propozycja Admina jest nie do odrzucenia Smile Jego pomoc może okazać się niezastąpiona

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:33 AM

Zawartość:

Ok, tez tak myślę.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:37 AM

Zawartość:

spotkanie audytorów zoz to świetny pomysł. Wszyscy działamy po omacku i "na nosa" dlatego jestem jak najbardziej za. Ja ostanio robiłam audyt informatyczny - w tym ochrona danych osobowych i dokumentacji medycznej. Jeśli ktoś jest zainteresowany, umieszczę na audyt.net. Maksik

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:40 AM

Zawartość:

Maksik, zamieszczaj oczywiście. A co do spotkania to Admin, jakie propozycje miałbyś dla nas?Smile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:41 AM

Zawartość:

a czy ja tez moge? bo jestem zieloooooooooonaaaaaaa i wiem tyleko ciut wiecej co nic...

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:43 AM

Zawartość:

do KasikSmileSmile dzieki za odpowiedz...ja tez postaram sie zalapac na studia podyplomowe konczace sie drugim stopniem, ale musze tez zdac ten egzamin panstwowy - podobno do konca rokuFrown

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:44 AM

Zawartość:

Myślę, ze pomysł pomocy admina jest ok. Wóczas nasze spotkanie nabierze oficjalnego charakteru i moze dzięki temu uda się niektórym z nas dostać finanse z firmy na taki wyjazd. Uważam, ze program naszego spotkania powinnismy ustalić sami, ponieważ własnie do nas jest ono skierowane, czyli pracowników Sp ZOZ-ów. Myślę, ze propozycje mógłby rzucić szarob, ponieważ wyczuwam, ze chyba ma najwiękse doświadczenie w aw. Wówczas na forum każdy będzie mógł dorzucić swoje pomysły do planu ramowego i wówczas stworzymy coś co nam wszystkim moze przynieść wiele korzyści. Program takiego spotkania to podstawa oczywiscie. Co o tym myślicie?

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:46 AM

Zawartość:

A tak "out of topic". Jesteśmy najbardziej aktywnym forum spośród wszystkich nowo stworzonychSmile Nie wiem, czy to dobrze czy źle...Wink

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:47 AM
Przez: marta

Zawartość:

cześć!. Też pracuję - od października - w audycie w szpitalu (700 łóżek). Niedawno ?"zmordowałam" (bo nie jestem zadowolona) zaopatrzenie. Podobnie jak inni audytorzy, bez wskazówek, bez szkoleń. Dlatego jestem żywotnie zainteresowana szkoleniem dotyczącym szpitalnictwa. Jeżeli byłaby taka możliwość proszę o informacje. Pozdrawiam Marta

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:48 AM

Zawartość:

Agnieszko to bardzo dobrze

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:48 AM

Zawartość:

Bardzo mie podoba ten pomyslSmile choc raczej nie zabiore glosu w konktetnych sprawachFrown ciesze sie bardzo, ze jest takie forum!!!! i ze moge sie czegosc dowiedziec, a Wyjazd panelowy - toz to marzenie........

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:51 AM

Zawartość:

Aga. Jak zawsze masz rację. Poza jednym. Przesadziłaś z tym doświadczeniem. Ale jakąś ramówkę się zrobi Smile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 11:55 AM

Zawartość:

Martuś, jeśli masz kontakt mailowy z szaroobem lub Rogerem to podeślij mi za ich pośrednictwem wszelakie materiały i zamieść w swoim info jakie techniki stosowałaś przy tym audycie, co sprawdzałaś, ajkei dane porównywałaś, itp. Ja teraz też zaczynam audyt zaopatzrenia i nie wiem jak toprzeprowadzić. Koncepcja jest, gorzej z technikąSmile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 12:09 PM

Zawartość:

Ja mam największy problem z audytem części "białej" szpitala, dlatego zaczęłam od księgowości - windykacja należności, informatyki, teraz kadry i płace ( zgodnie z planem na 2006r.)Potem apteka szpitalna. Nie wiedziałam jak rozgryźć proces leczenia ( oddziały, poradnie, zakłady). "Mój" szpital jest dość spory , duża diagnostyka i 17 oddziałów. dlatego wielkie dzięki dla Szaroba, że udostępnił obszary ryzyka. Myślę, że jeżeli każdy z nas na spotkanie zabierze ze sobą wszelkie stworzone przez siebie materiały , zrobi się z tego całkiem niezły "podręcznik audytu sp zoz". Maksik

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 12:13 PM

Zawartość:

Do dzanaliz:
Ja będę miała ten certyfikat dopiero w czerwcu. A mam głupie pytanie: czy audytor w SP ZOZ musi miec koniecznie zdany egzamin? Szpitale nie są przecież wymienione w rozporządzeniu o przesyłaniu planów rocznych, co? Question Eek!

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 12:16 PM

Zawartość:

Maksik. Zamieszczaj wszelkie dane. Chyba wszyscy się ucieszą z przesyłanych przez ciebie informacji.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 12:22 PM

Zawartość:

no wlasnie - mnie bylo glupio sie pytac - przejrzalam ustawe i rozporzadzenie - ale na tyle niedokladnie, ze wstyd bylo sie zapytac? czy audytor wszpitalu musi zdac egzamin? moj pracodawca uwaza ze tak?

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 12:27 PM

Zawartość:

Moim skromnym zdaniem audytor powinien mieć zdany egzamim. Audytorem wewnętrznym zgodnie z ustawą jest osoba, która złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin przd komisją. Osoba bez egzaminu może być co najwyżej pracownikiem audytu.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 12:29 PM

Zawartość:

tez mi sie tak wydaje........dlatego juz mysle o przygotowaniu sie do egzaminuFrown niezaleznie od studiow podyplomowych

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 12:32 PM

Zawartość:

Do dzanaliz - wszystko będzie dobrze, głowa do góry. Jak ja zdałem to i Tobie się też powiedzie

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 12:38 PM

Zawartość:

SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
dzieki za mile slowo
SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 12:43 PM

Zawartość:

To było tylko stwierdzenie faktu, a nie coś z rodzaju "spadają dwaj himalaiści w przepaść i jeden mówi do drugiego - nie bój nic, wszystko się jakoś ułoży"
Pozdrawiam
Marcin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 12:51 PM

Zawartość:

Marcin.
A do kiedy nalezy zdać egzamin państwowy? Ja myslę o tym, ale dopiero po podyplpmówce-może wrzesień, listopad.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 01:04 PM

Zawartość:

Witaj Kasik!!
Nie mam pojęcia do kiedy należy zdać egzamin. Wydaję mi się, iż nie ma jakiejś granicznej daty. Egzamin mozna zdawać dopóki istnieje komisja i jakby to powiezdiał Owsiak " i o jeden dzień dłużej".
Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 01:21 PM

Zawartość:

no jo..........to do tego stwierdzenia faktuSmileSmileSmile
ale i tak kazde mile slowo - mile widzianeSmileSmile
Kasik - ja tez bym chciala na jesien! zobaczymy co z tego wyjdzieSmile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 01:38 PM

Zawartość:

Z tego co się orientuję to nie ma granicznej daty zdania egzaminu. Taki termin był w okresie przejściowym, ale on minął 31 grudnia 2004 roku Big Grin Teraz, żeby być zatrudnionym na stanowisku audytora to trzeba go (tego "egzamina") mieć i już (art. 58 nowej ustawy o finansach publicznych - ta z 30.06.2005r.). ale spoko... znam szpitale, które w ogóle nie mają audytora (i nie zamierzają mieć), chociaż budżety mają wielkie, "jak okręt pod pełnymi żaglami". Więc jeśli Wasze Szpitale mają audytorów (chociaż bez egzaminów) to i tak są o krok z przodu, niż ci, co ich w ogóle nie mają. Takie jest moje zdanie (choć nie jestem prawnikiem)
Pozdrawiam
Roger

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 01:58 PM

Zawartość:

Oczywiście Roger ma rację. Poza tym nie ma żadnej sankcji za nie prowadzenie audytu. Były takie w projekcie ustawy, ale widać nie przeszły. Choć oczywiście zaniechanie tego, jest niestosowaniem ustawy o fin. publ.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 02:17 PM

Zawartość:

To co z tym naszym spotkaniem? Myslę, że im szybciej je zorganizujemy tym lepiej dla nas wszystkich. Myślę o tym, żeby do programu spotkania wrzucić "burzę mózgów" na temat zastosowania lean management a raczej narzędzie lean w pracy audytorów wewnętrznych. Mr. Green

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 02:26 PM

Zawartość:

W materiałach umieściłem wyznaczone przeze mnie obszary audytu i obszary ryzyka w moim Szpitalu - pozdrawiam serdecznie i czekam na spotkanie

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 02:26 PM

Zawartość:

To ja mam jeszcze pytanko. SP ZOZ-y nie muszą chyba przedstawiać rocznego planu dla Ministra, co? Moim zdaniem SP ZOz-y nie powinny musieć tak rygorystycznie przestrzegać wytycznych Ministra, rozporządzeń itp. Działają przecież na "nieco" innych zasadach niż zwykłe jednostki finansów publicznych, a wiele z nich cienko przedzą. Question

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 02:30 PM
Przez: marta

Zawartość:

Niestety Agnieszko nie mam kontaktu e-meail z żadnym audytorem zatrudnionym w szpitalu.
Zbieram się przesłać na stronę "materiały" niektóre moje wypociny (dot. np. zaopatrzenia)., ale muszę pomyśleć bo nie jestem bystra w "takiej" korespondencji.
pozdrawiam Marta

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 02:31 PM

Zawartość:

nie ma takiego obowiązku

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 02:31 PM

Zawartość:

spokojnie Smile my nie musimy przedstawiac sprawozdań ani planów, ale jak ktoś chce to droga wolna Big Grin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 11 2006 @ 02:38 PM

Zawartość:

Kasik, a czy znajdujesz w nowej ustawie jakieś wyłączenia? Tak jak było w starej ustawie? A co to znaczy "rygorystycznie przestrzegać ..." (i nie Ministra tylko ustawy) i to jeszcze ze względu na "cienkie przędzenie"? Postępuj tak, aby nikt nie mógł Ci zarzucić tego, co sama czasami jesteś zmuszona wytknąć. Możesz też przedstawić sprawę swojemu Dyrektorowi, i zapytać, czy akceptuje takie ryzyko. SmileSmile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 07:42 AM

Zawartość:

Dzięki za odpowiedź. Szarob-może źle napisałam o co mi chodziło. Mam jeszcze z tym problem. O "rygorystycznym przestrzeganiu" chodziło mi, czy SP ZOZ muszą stosować dokładnie do zaleceń np. w podręczniku do audytu dla administracji publicznej- np. o 2 narady otwierające, zamykające, 2 tygodnie uprzedzenie o audycie. SP ZOZ przecież ociera się o gospodarkę rynkową, np. powinien we własnym zakresie pokrywać ujemny wynik finans., w związku z tym chodzi mi o to, że wytyczne do przestrzegania dla sektorów prywatnych są "lżejsze" niż dla administracji publicznej, co? Tutaj państwo samo chyba nie wie, gdzie tak naprawdę SP ZOZ są.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 07:56 AM

Zawartość:

Witam. Powracam znowu do spotkania audytorów. Konieczne jest zebranie wstępnych zgłoszeń, żeby określić ile osób byłoby zainteresowanych. Wiadomo, rezerwując noclegi trzeba podać orientacyjną ilość uczestników, ponieważ przy większych grupach zorganizowanych można negocjować ceny. Myślę też, że konieczne jest aby była tam jakaś salka konferencyjna, gdzie będziemy mogli organizować spotkania i dyskusje. Admin, mam propozycję, aby oprócz stronki z tematami zrobić też stronkę na której np. do poniedziałku 16.01.06 r. będzie można składać wstępne zgłoszenia. Proponuję też dwa wstępne terminy 10-12 marca lub 24-26 marca. Czy sa jakieś sugestie?Wink

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 08:12 AM

Zawartość:

Ksik. Nie bierz tego aż tak na poważnie. Niemniej jednak SP ZOZ-y na razie są JSFP i w sytuacji kiedy ktoś z MF zastuka do Twych drzwi w celu dokonania oceny Ciebie i Twoich działań (choć na razie to mało prawdopodobne), będziesz musiała jakoś to wytłumaczyć Smile Osobiście nie uważam, że powinna to być sprawa priorytetowa dla audytora w Szpitalu (i nie tylko w Szpitalu). Hej!

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 08:20 AM

Zawartość:

Spotkanie.
Uważam, że należy potraktować terminy zaproponowane przez Agę jako ostateczne i nie zajmować się już tematem terminów. Komuś zawsze nie będzie pasować. Terminy te przypadają zresztą przed 31.03, czyli terminem składania sprawozdań za poprzedni rok do GIAW. Dla niektórych audytorów może mieć to znaczenie, choćby dlatego, że przesyłają już plany. Ostatnie zdanie nie jest żadnym sarkazmem, tylko uznaniem dla nich. Życzę wszystkim miłego dnia Smile

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 08:37 AM

Zawartość:

Wyłączyłam sie na chwilę, a tu takie ustalenia! Spokanie to fantastyczny pomysł. Zgłaszam swój akces. Pozdrawiam wszystkich audytorów SPZOZ.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 08:45 AM

Zawartość:

Wstepne zgloszenia na spotkanie audytorow ZOZ wraz z proponowanymi tematami prosze przesylac na adres spotkanie@audyt.net
(patrz informacja na stronie glownej serwisu)

Pozdrawiam
Admin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 11:53 AM

Zawartość:

Mam pytanie, czy ktoś z Was miał moze do czynienia z oprogramowaniem ACL w polskiej wersji językowej? Jeżeli tak to czy to oprogramowanie jest coś warte?

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 09:56 AM

Zawartość:

Witam wszystkich!!
Wkrótce rozpoczynam audyt dotyczący polityki rachunkowości. Będę wdzięczny za każdą podwpowiedź
Pozdrawiam
Marcin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 10:08 AM

Zawartość:

Witaj phobos, Podtawa to ustawa o rachunkowości, ale to pewnie wiesz. Dobre praktyki też. Mam pewne materiały, może Ci się przydadzą. Znajdę i zamieszczę - koniec tygodnia.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 12 2006 @ 10:41 AM
Przez: nowakasia

Zawartość:

Witam serdecznie, cieszę się :D , że wydzielono dla Nas audytorów z zoz-ów takie forum. Co do ewentualnego spotkania audytorów - świetny pomysł. Chętnie wezmę w nim udział. Niedługo w sekcji materiały Admin powinien umieścić materiały, które mu przesłałam. Dotyczą one obszarów i zadań audytowych oraz analizy ryzyka dla potrzeb rocznego planu audytu. Mam nadzieje, że komuś się przydadzą. Obecnie kończę audytu ochrony danych osobowych i przygotowuję się do udytu gospodarki lekiem. Jeżeli ktoś mam jakieś materiały z tych tematów to bardzo będę wdzięczna o przesłanie ich do Admina.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 16 2006 @ 07:34 AM

Zawartość:

Dzanaliz. Cześć. Dopiero teraz miałam czas zajrzeć na stronkę. Już odpisuję. W tym semestrze mam: sprawozdawczość finansową, rachunek kosztów, audyt funduszy unijnych, podstawy zarzadzania i ustrój administracji publicznej. Od marca II semestr związany tylko i wyłącznie z audytem. Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 16 2006 @ 07:35 AM

Zawartość:

Cześć wszystkim. Ja tak z ciekawości, to gdzie w końcu się spotykamy?

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 16 2006 @ 07:55 AM

Zawartość:

Witam po weekendzie! Wrocław z pewnością piekny, ale proponuje pozostać przy pierwszym dobrym pomysle na spotkanie gdzies w centrum. Moze Warszawa???

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 16 2006 @ 08:00 AM

Zawartość:

Moze Poznań?

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 16 2006 @ 08:18 AM

Zawartość:

Brawo Kasik! Poznań jest o.k. ale ta Łódź też ujdzie w tłoku. Wrocław nieco za daleko Frown

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 16 2006 @ 08:32 AM

Zawartość:

Poznań? Jak najbardziej!

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 16 2006 @ 10:21 AM
Przez: APokrant

Zawartość:

Witam wszystkich audytorów ZOZ-ów. Jestem nim od listopada 2005 w jedym z łódzkich Szpitali. Jeśli pomysł zorganizowania spotkania w Łodzi jest aktualny dajcie znać. Oferuję pomoc przy poszukiwaniu noclegów itp. Poza tym łódzka Piotrkowska to całkiem sympatyczne miejsce Laughing Out Loud

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 16 2006 @ 10:43 AM

Zawartość:

Tylko kto w końcu zajmuje się organizacją tego spotkania, bo ja już nie wiem Question

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 16 2006 @ 10:50 AM

Zawartość:

Na razie Audyt.Net zbiera wstepne zgloszenia pod adresem szkolenie@audyt.net a organizacja bedzie w sporej czesci nalezec do samych zainteresowanych

Admin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 16 2006 @ 12:18 PM

Zawartość:

To zostańmy przy pierwszym pomyśle, czyli Łódź. A jeśli APokrant mozesz pomóc w organizacji sensownych noclegów, z wyżywieniem i jakąs salą konferencyjną na nasze spotkania, za w miarę również sensowne pieniądze to myslę, że wszystkich to ucieszy. Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 16 2006 @ 06:39 PM

Zawartość:

kasikSmile
dziekuje za informacjeSmileSmileSmile ja tez dopiero teraz moglam zajrzec....

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 17 2006 @ 11:15 AM

Zawartość:

Witam. Admin, czy dużo osób sie zgłosiło na spotkanie? Przypominam wszystkim, ze tylko do jutra Admin przyjmuje wstępne zgłoszenia.
Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 17 2006 @ 12:20 PM

Zawartość:

Mysle, ze wystarczajaco aby takie spotkanie zorganizowac, ale im wiecej tym lepiej.

Admin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 17 2006 @ 02:23 PM

Zawartość:

Czy ma ktoś materiały dot. audytu kontraktacji z NFZ? Pozdrawiam wszystkich, którzy je posiadają Razz i prześlą do sekcji materiały.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 18 2006 @ 09:42 AM
Przez: APokrant

Zawartość:

Witam ponownie wszystkich. Jeszcze dziś wyślę Adminowi informacje na temat hoteli w Łodzi, które udało mi się uzyskać.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że się wszyscy spotakmy - Agnieszka czyli APokrant

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 19 2006 @ 10:57 AM

Zawartość:

Witam Wszystkich Audytorów,
piękna zima, nieprawdaż? Wiem, wiem, zimno, ale cóż, w końcu mamy prawdziwą zimęSmile
A propo spotkania zgłosiło sie nas 25 osób. Termin wybrany przez wiekszosć to 10-12 marca. Hotele przesłane przez APokrant są niestety dosc drogie. Nie wiadomo ilu z nas uda się wynegocjować od pracodwacy delegacje, a myślę, że nawet Ci którzy jej nie uzyskają przy rozsądnych kosztach przybędą na własną rękę. Ja tez znalazłam dwa miejsca noclegowe, które byc moze nazbyt drogie nie będą. Zobaczymy jak zbiorę infoSmile Mam jeszcze pytanko, czy spotykamy się w pt rano czy też raczej w grę wchodzą godziny popołudniowe? Jesli popołudniowe to tylko spotkamy się wieczorem integracyjnie a sobota i niedzielny poranek byłyby tylko dniami na spotkania i dyskusje. Nie wiem czy to nie za mało. Chyba spotkanie w pt do południa byłoby najrozsądniejsze, w pt nasze dyskusje, w sob jakies wykłady z zaproszonymi gośćmi (a właśnie, czy ktoś takowych zorganizuje?) i w niedzielę rano pożegnanie i powrót do domku.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 19 2006 @ 11:42 AM

Zawartość:

Witam wszystkich!!
Wszysko rozbija się o pieniążki, a właściwie to ich brak. Żeby były wydane delegacje to musi istnieć coś na kształ zaproszenia. Więc musi istnieć jakiś formalny organizator spotkania, który prześle formularze uczestnictwa w spotkaniu wraz z jego programem. W innym przypadku trudno mi będzie przekonać dyrektora, że jadę po wiedzę a nie na balangę na koszt szpitala.
Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 20 2006 @ 08:19 AM

Zawartość:

jestem za!!! cos na ksztalt oficjalnego zgloszenia by sie przydalo....Huraa!!! ze 10-12 marca!!!

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 20 2006 @ 09:07 AM

Zawartość:

Też jestem za. No i za jak najmnieszymi kosztami Oops!

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 20 2006 @ 09:16 AM

Zawartość:

Cześć. Czy ktoś ma opracowaną książkę procedur? Byłabym wdzięczna za podzieleniem się. Pzdrawiam wszystkich.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 23 2006 @ 02:00 PM
Przez: andrzejs

Zawartość:

Witam wszystkich Audytorów. Mam pytanie czy ktoś z Was przeprowadzał już audyt dokumentacji medycznej? Jeżeli tak to proszę o pomoc (materiały). Z góry dziękuję. Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 24 2006 @ 10:05 AM

Zawartość:

Witaj Andrzejs!!
podstawa prawna to Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 10 sierpnia 2001 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej, sposobu jej prowadzenia oraz szczegółowych warunków jej udostępniania (Dz.U. 2001 Nr 88, poz. 966)

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 24 2006 @ 11:11 AM
Przez: nowakasia

Zawartość:

Witam serdecznie.
Na jakim etapie jest Nasze marcowe spotkanie?Troszkę temat ucichł, ale mam nadzieje, że do spotkania dojdzie.
Pozdrowionka Wink

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 25 2006 @ 09:38 AM

Zawartość:

Witam wszystkich,
oczywiście, ze spotkanie dojdzie do skutku w dniach 10-12 marca 2006 r. w Łodzi. Szczegółowe informacje dot noclegów, kosztów, itp. wysłałam do organizatora z ramienia serwisu Audyt.Net. Wszysyc którzy zgłosili chęć uczestnictwa w spotkaniu dostaną zapewne od niech jakieś info na ten temat. Pozdrawiam serdecznie. Do 5 lutego sprawa powinna być już dopięta na "przedostatni" guzikSmile

Agnieszka

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 25 2006 @ 09:47 AM

Zawartość:

Na jutro (26.01.2006) do godziny 12.00 przygotuje formularz zgloszeniowy dostepny w serwisie dla uzytkownikow i dodatkowo przesle informacje o tym, do wszystkich, ktorzy wstepnie zglosli chec udzialu w spotkaniu.

Admin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 27 2006 @ 09:21 AM

Zawartość:

Formularz zgloszenia ze wzgledow organizacyjnych pojawi sie dopiero w poniedzialek.

Wraz z formularzem pojawi sie informacja o planowanym przebiegu spotkania i kosztach z nim zwiazanych.

Admin

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 30 2006 @ 09:14 AM

Zawartość:

Cześć. Mam pytanie. Może ktoś odpowie. Czy audytor pracujący w szpitalu, bez zdanego egzaminu państwowego, musi przedstawić plan roczny np. marszałkowi? czy to tylko dotyczy tych, co "legalnie" pracują na tym stanowisku. Jak myślicie?

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 30 2006 @ 09:38 AM

Zawartość:

Cześć Kasik!
Na jakiej podstawie twierdzisz, że ktokolwiek ("legalny" czy "nielegalny" Big Grin audytor) miałby przekazywać plan Marszałkowi?

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 30 2006 @ 10:20 AM
Przez: ARCHI

Zawartość:

[QUOTE BY= Maksik] Witam, też jestem jedynym audytorem w moim szpitalu ( Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie) do tej pory zrobiłam 3 zadania audytowe: windykacja należności, kontrola wewnętrzna i informatyka. W planie na 2006 rok mam kadry i płace, aptekę szpitalną, księgowość - pod kątem zgodności z ustawą o rachunkowości oraz inwentaryzację. Chętnie udostępnię materiały. A organizację Kaw zaczęłam od stworzenia dokumentacji : karta audytu, regulamin komórki a nstępnie analizy ryzyka: obszary audytu stworzyłam na podstawie statutu i regulaminu organizacyjnego ( schematu organizacyjnego) . Analizę ryzyka przeprowadziłam metodą matematyczną. Jeśli ktoś jest zainteresowany, prześlę materiały a może stworzyliście coś lepszego? nie mam żadnego puntu odniesienia, czy to co robię jest w miarę poprawne . Pozdrawiam, Maksik[/QUOTE] Big Grin Confused Confused Razz Question Question Question

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 30 2006 @ 10:50 AM

Zawartość:

Roger. Witam cię serdecznie. A no na takiej, bo ja nie mam zdanego egz. państwowego i w takiej sytuacji czy ja też mam wysyłać te sprawozdania i plany?

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 30 2006 @ 11:25 AM

Zawartość:

pierwsze słyszę, że musimy wysyłać sprawozdania marszałkowi?? Moim zdaniem nie mamy takiego obowiązku

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 30 2006 @ 11:31 AM

Zawartość:

Phobos. ja sama mam wątpliwości, ale przeczytaj artykuł Odpowiedzi Ministerstwa Finansów dotyczące jednostek sektora samorządowego na tej stronie.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 30 2006 @ 02:06 PM

Zawartość:

pod rządami starej ustawy nie wysyłałam sprawozdania ani planu do GIAW ani tym bardziej do marszałka. Przedstawiałam tylko dyrektorowi szpitala. Problem będzie w marcu - czy przesłać sprawozdanie za 2005 rok marszałkowi. W świetle nowej ustawy oraz wyjaśnień - tak, ale skonsultuję to jeszcze z radcą prawnym.

audyt w SP ZOZ

Postowany: January 31 2006 @ 02:39 PM
Przez: puky

Zawartość:

ja zaczynam od kart wyjazdowych pogotowia i zwiazanych z tym wszystkich procedur pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: February 01 2006 @ 07:59 PM

Zawartość:

ja sie tylko niesmialo chcialam zapytac co slychac z marcowym spotkaniem? mial byc formularz zgloszenia w poniedzialek...sroda mija a tu cisza....

audyt w SP ZOZ

Postowany: February 01 2006 @ 09:17 PM

Zawartość:

Witam, nie ma informacji informacji o spotkaniu bo jeszcze nie wszystko jest dopiete (nastapil maly zastuj, bo osoba, ktora zajela sie organizacja zachorowala, ale juz sprawa zajela sie druga osoba i mysle, ze w ciagu 2 dni wszystko bedzie wiadomo)

Admin

audyt w SP ZOZ

Postowany: February 02 2006 @ 02:02 PM

Zawartość:

SmileSmile najwazniejsze, ze spotkanie bedzie!! dzieki!

audyt w SP ZOZ

Postowany: February 06 2006 @ 04:51 PM

Zawartość:

Witajcie Smile
W sprawie warsztatów coś idzie do przodu. Orientacyjny koszt to 100 - 120 zł. Dziasiaj dogrywane były szczegóły i wszystkie informacje poszły do admina. No właśnie. Adminie nasz, gdzie się podziewasz? Smile POzdrawiam wszystkich
ps. tylko nie zwlekajcie ze zgłoszeniami, bo musimy potwierdzić ilość miejsc i ponegocjować jeszcze o 10 do 15%.

audyt w SP ZOZ

Postowany: February 06 2006 @ 05:48 PM

Zawartość:

rozumiem, ze jakis formularz zgloszenia i ostateczny termin bedzie niedlugo podanySmile a czy mozliwe bedzie zgloszenie z jednego spzoz-a wiecej niz jednej osoby?

Audyt w SP ZOZ

Postowany: February 08 2006 @ 10:22 AM

Zawartość:

Mozna juz zglaszac sie na warsztaty AW ZOZ, kto jest zainteresowany udziałem, a jeszcze nie dostał informacji na ten temat prosze o pilny kontakt mailowy na admin@audyt.net

Admin

audyt w SP ZOZ

Postowany: February 08 2006 @ 11:34 AM
Przez: 5186

Zawartość:

[QUOTE BY= kasik] To ja mam jeszcze pytanko. SP ZOZ-y nie muszą chyba przedstawiać rocznego planu dla Ministra, co? Moim zdaniem SP ZOz-y nie powinny musieć tak rygorystycznie przestrzegać wytycznych Ministra, rozporządzeń itp. Działają przecież na "nieco" innych zasadach niż zwykłe jednostki finansów publicznych, a wiele z nich cienko przedzą. Question [/QUOTE]

audyt w SP ZOZ

Postowany: February 08 2006 @ 12:18 PM

Zawartość:

O co chodzi, 5186? Question

audyt w SP ZOZ

Postowany: February 08 2006 @ 12:19 PM

Zawartość:

O co chodzi, 5186? Question

audyt w SP ZOZ

Postowany: February 08 2006 @ 01:06 PM
Przez: Katl

Zawartość:

Odpowiedź dla 5186: Jestem właśnie po szkoleniu na temat nowej ustawy o finansach publicznych i wynikających z jej zapisów dot. obowiązków jakie muszą spełniać zoz-y. Również muszą przestrzegać przepisów dot. audytu i to bardzo ściśle więc nie wiem co za sugestie w tym kierunku ze strony 5186. A co do sprawozdań - to komu zoz-y muszą przedkładać to jest na ten temat interpretacja na stronie MF w zakładce Koordynacja kontroli finansowej i audytu wewnętrznego: najczęsciej zadawane pytania

audyt w SP ZOZ

Postowany: July 09 2006 @ 04:38 PM
Przez: renata72

Zawartość:

dzięki bardzo za wszystkie wskazówki, wszystkie skrupulanie notuje i mam nadzieję wykorzystac

audyt w SP ZOZ

Postowany: March 15 2006 @ 08:21 AM
Przez: peleaudyt

Zawartość:

jestem od 2-ch m-cy :? audytorem w szpitalu z budżetem ok 38 mln zł. Mam zrobić audyt dot r-ku kosztów. Może ktoś już robił ścieżkę audytu dla takiego tematu.Byłbym wdzięczny za każdą podpowiedż w tym zakresie. Pozdrawiam wszystkich, szczególnie rozpoczynajacych "karierę audytora" w ochronie zdrowia. Leszek

audyt w SP ZOZ

Postowany: March 17 2006 @ 10:16 AM
Przez: aurel11

Zawartość:

Do Peleaudyt

Witam w służbie zdrowia!!!
Big Grin
W jakiego typu ZOZ pracujesz?
W ZOZ jest sobie rozporządzenie o kosztach (ale to już chyba wiesz). Czy ten przepis prawny jest realizowany? To jest bardzo ciekawe pytanie, gdyż prawie wszyscy lub wszyscy odpowiadają twierdząco, ale rzeczywistość zwykle odbiega od aspiracji.
Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: March 18 2006 @ 04:55 PM
Przez: yoanna

Zawartość:

[QUOTE BY= Agnieszka W.] Witam wszystkich audytorów służby zdrowia. Od maja ubiegłego roku pracuję w dużym szpitalu jako audytor. W chwili obecnej zaczynam audyt działu zaopatrzenia. Ponieważ moja komórka jest jednoosobowa a ja nigdy wczesniej audytorem nie byłam więc jak wiadomo uczę się metoda prób i błędów. Chyba zresztą jak większość z nas. Mam pewien pomysł.Moze wspólnymi siłami będziemy tworzyć programy zadań aduytowych, które ktokolwiek z nas bedzie przeprowadzał. Rzucajcie tematy co będziecie audytować i wówczas na forum możemy wymieniać się pomysłami co mozna by było sprawdzić w trakcie takiego audytu, jakie techniki zastosować, itp. Moze coś Wam Drodzy Audytorzy ZOZ-ów wpadnie do głów apropo działu zaopatrzenia w materiały medyczne i niemedyczne. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Pozdrawiam[/QUOTE]

audyt w SP ZOZ

Postowany: March 19 2006 @ 10:42 AM

Zawartość:

WITAM WSZYSTKICH !! Właśnie jestem w trakcie "negocjacji" dotyczących zatrudnia mnie w Szpitalu, i mam pytanie dotyczące zatrudnia audytora z spzoz. Na podstawie jakiego rozporządzenia powininien zostać zatrudniony audytor i jakiego wynagrodzenia może się spodziewać. Jedynym dokumentem jaki udało mi sie wyszukać jest: rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 czerwca 1999 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników publicznych zakładów opieki zdrowotnej (Dz.U.99.52.543), i nie mogę znaleść nic świeższego.
Czy niezbędne jeste przeprowadzenie konkursu na audytora? Z tego co wiem to chyba nie. Taki obowiązek ma służba cywilna i od niedawna jednostki samorządowe. Za pomoc z góry dziękuje!!

Do aurel11

Postowany: March 20 2006 @ 08:29 AM
Przez: peleaudyt

Zawartość:

Do aurel11 Jestem z SP ZOZ. Z rozporządzeniem jest tak jak piszesz. Praktyka liczenia kosztów jest jednak w związku z tym w każdym szpitalu inna. Dlatego pytam o przykładowe ścieżki. Pozdrawiam Leszek

audyt w SP ZOZ

Postowany: March 20 2006 @ 04:29 PM

Zawartość:

Do heronom

Jeżeli Twój przyszły pracodawca jest spzoz, klinicznym lub jbr to o wynagrodzeniu jest mowa w regulaminie wynagradzania i jestem prawie pewien, że nie ma w nim wspomniane o audytorze wewnętrznym, są oczywiście inspektorzy, specjaliści ds. ..., główni specjaliści, ale nie AW. W z wiązku z powyższym powinieneś dotrzeć do tego materiału i sprawdzić wynagrodzenie np. głównego księgowego. Eek!
O zatrudnieniu AW jest mowa w ustawie o finansach publicznych i rozporządzeniach z niej wynikających (np. "progowe"), ale pamiętaj, że jest wolny rynek, a AW nie ma tak dużo w związku z tym działaj poprzez negocjacje, przy okazji poznasz nowego szefa. Question
Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: March 20 2006 @ 04:33 PM

Zawartość:

Do peleaudyt
Witaj, ja nie mam jeszcze za dużo do powiedzenia, ale myślę, że jako audyt w stylu zaczepno-obronnym to może warto zainteresować się nie tyle rachunkiem kosztów do kontrolą finansową, a w niej rachunkiem kosztów.
Po lekturze procedur kontroli finansowej powinieneś wiedzieć gdzie chciałbyś "iść".
Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: March 21 2006 @ 11:58 AM

Zawartość:

Cześć!
Właśnie trwa okres sprawozdawczy, w związku z tym mam pytanie dotyczące przesyłania sprawozdań z wykonania planu audytu (i planów tylko nieco później) do marszałka przez tzw. szpitale marszałkowskie. Oficjalna interpretacja MF niby przypisuje marszałkowi kompetencje GIAW w terenie, ale czy już wysyłacie swoje sprawozdania?

audyt w SP ZOZ

Postowany: March 21 2006 @ 02:41 PM

Zawartość:

ja już wysłałam do marszałka woj. wielkopolskiego.Wcześniej rozmawiałam o tym z audytorem Urzędu Marszałkowskiego i podstawa prawna - art. 53b ust 5 i art. 62 ust. 5 ust o fp są jak najbardziej ok. co do wynagrodzenia aw - w tabeli zaszeregowania mojego szpitala oczywiście nie ma stanowiska aw, figuruję jako specjalista a jak to wygląda w Waszych jednostkach? Maksik

audyt w SP ZOZ

Postowany: May 03 2006 @ 09:25 PM

Zawartość:

Witam, ponownie. Od maja jestem zatrudniony jako audytor w szpitalu ok.700 łóżek. I nasuwają mi się takie pytania: ile czasu tak mniej więcej zabrało Wam zapoznanie się z jednostką i po jakim czasie przeprowadziliście pierwsze zadanie audytowe? Nie ukrywam że chciałbym w tym roku zrobić ze dwa zadania tylko nie wiem na jakiej podstawie. Czy muszę stworzyć najpierw Plan audytu? czy mogę je przeprowadzić bez planu? Mam zamiar zacząć od przeanalizowaniu statutu, regulaminu organizacyjnego i wszystkich przepisów związanych z spzoz. no i oczywiście od stworzenia karty audytu i regulaminu. Jeżeli nasuwają się Wam jakieś uwagi dotyczące rozpoczęcia pracy jako audytror w spzoz to z góry dziękuję za pomoc!!

audyt w SP ZOZ

Postowany: May 04 2006 @ 07:51 AM

Zawartość:

Hej, zacznij od analizy ryzyka, ustaw obszary audytu -od tych o największym ryzyku do najmiejszego. Obszary, które uzyskają najwięcej punktów zapisz w planie audytu. Ja do pierwszej anlaizy ryzyka skorzystałam ze statutu i regulaminu organzacyjnego, gdzie są wymienione komórki org. działalności pomocniczej i podstawowej. Przyjęłam. że obszarami są działy, sekcje, oddziały, poradnie, zakłady. Acha, zaczełam organizację komórki aw od stworzenia akt stałych - karty audytu wewnętrznego, upoważnienia do przeprowadzania audytu Powodzenia. Maksik

audyt w SP ZOZ

Postowany: May 04 2006 @ 11:07 AM

Zawartość:

DziękiSmile Oczywiście zanim określe obszary audytu to muszę jednak zapoznać się z funkcjonowaniem szpitalą, statut i ragulamin na początek oraz oczywiście muszę poświęcić troche czasu na rozmowy z kierowinikami poszczególnych działów aby lepiej zoriętować się w specyfice spzoz. Tylko jestem ciekaw ile mniej więcej przeznaczyliście na to czasu?

audyt w SP ZOZ

Postowany: May 04 2006 @ 12:21 PM

Zawartość:

Cześć! Pracuję jako audytor w szpitalu (ok. 900 łóżek) już dwa lata i nadal go poznaję Laughing Out Loud Wydaje mi się, że administrację znam dość dobrze, jednostki usługowe tak w miarę, a część łóżkową (oddziały, kliniki) - ledwo, ledwo. Pierwsze zadanie audytowe rozpocząłem po ok. 2 miesiącach od zatrudnienia, ale miałem łatwiej, bo plan roczny odziedziczyłem po moim poprzedniku (nie odziedziczyłem natomiast akt stałych, ani żadnych akt bieżących - poprzednik sporządził plan roczny i czujnie ewakuował się Laughing Out Loud )
Wydaje mi się, że po skompletowaniu akt stałych (to absolutny priorytet) powinieneś "pogadać" z kimś obeznanym z Twoim szpitalem i pozytywnie nastawionym do audytu jako funkcji (są tacy i nawet nie tak trudno ich znaleźć Big Grin ) Taka rozmowa rozjaśni Ci nieco obraz szpitala.
Teraz taka rada z mojego doświadczenia: jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia ze służbą zdrowia, to na początek nie ruszaj "części białej" - zabierz się za coś z administracji. Chyba, że czujesz się na siłach...
Powodzenia

audyt w SP ZOZ

Postowany: May 04 2006 @ 02:56 PM

Zawartość:

Dzięki Roger, w najbliższym czasie nie zaieżam przeprowadzać audytu czeście "białej szpitala" , wcześniej pracowałem w kontroli finansowej także chciałbym najpierw zrobić zadania audytowe od strony fianansów w kierunku oceny efektywnoście zarządzania i gospodarności, bo myśle że ze zwzględu na kłopoty finansowe szpitali należy pójść w tym kierunku. Dzięki i pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: May 05 2006 @ 08:57 AM
Przez: Jola_

Zawartość:

witam,
jesli zaczynasz prace w szpitalu jako audytor to racze przeczytac wyniki kontroli jakie przeprowadzal NFZ, NIK czy inne instytucje. Ciekawe sa zwlaszcza kontrole NFZ bo oni sprawdzaja wlasnie ta czesc biala.
jesli nigdy nie miales stycznosci z sluzba zdrowia to poczytaj menadzera zdrowia (www.termedia.pl) zupelnie sympatycznie pisza o tym co w miare aktualnie dzieje sie w szpitalach.
pozdrawiam
Jola

audyt w SP ZOZ

Postowany: May 05 2006 @ 10:43 AM

Zawartość:

Potwierdzam, za część białą szpitala trzeba się zabierać bardzo ostrożnie. ja audytorem w szpitalu jestem rok, wcześniej 4 lata pracowałam w dziale prawnym szpitala, ale nadal niektóre obszary są mi całkowicie nieznane. Stworzenie akt stałych to absolutny priorytet no i wzoruzakresu obowiązków - ja sobie napisałam sobie, bo nikt się na tym nie znał i nie miał pojęcia. Zauważyłam, że ludzie są coraz mniej oprni w udostępnianiu dokumentów - mniwj więcej wiedzą już co to jest audyt i jakie ma uprawnienia

audyt w SP ZOZ

Postowany: May 14 2006 @ 12:12 PM

Zawartość:

Witam wszystkich, zostałam własnie zatrudniona na stanowisku specjalisty ds kontroli wewnętrznej dokładnie oz dniem 1.05.2006 w SP ZOZ a przyszłościowo na stanowisku audytora i mam utworzyć plan kotroli, korzystam z materiałów dotyczących audytu i mam nadzieję że spełnię oczekiwania kierownictwa. Do tej pory pracowałam w dziale organizacji i rozliczeń czyli od 8 lat i zajmowałam się rozliczaniem świadczeń NFZ Czy ciąży na mnie obowiązek tworzenia akt stałych i bieżących jeśli w tej chwili niepracuję na stanowisku audytora tylko defacto kontrolea ? Proszę o jakies wskazówki, moze wówczas nie będę aż tak przerażona.javascript:emoticon('Cry')
Cry

audyt w SP ZOZ

Postowany: May 16 2006 @ 09:50 AM
Przez: Mir

Zawartość:

Renatko Ministerstwo Finansów u podstaw założyło rozdział audytu wewnetrznego od kontroli finansowej. I tego proponuje się trzymać. Powinnaś uwzględnić także inny podział :
Kontrola wewnętrzna, w tym kontrola finansowa dzieli sie na kontrole funkcjonalna ( na stanowisku pracy) i instytucjonalną .
Obowiązkową dokumentacją Działu/ Sekcji Kontroli jest regulamin organizacyjny, procedury kontroli, plan roczny i sprawozdanie roczne. Do każdej kontroli powinnaś miec upoważnienie, program/ plan kontroli, protokół kontroli.
Wprawdzie ostatnim czasie w ksiegarniach nie ukazywały sie żadne publikacje dotyczące kontroli, tylko z zakresu audytu, ale proponuje poczytać standardy MF i odnieść się do publikacji starszych min. E.Saundesa - PIKW Warszawa. Księgarnia PWE i niektóre uczelnie wyższe także publikują i wydają pozycje w tym zakresie. Pozdrawiam. Mir

audyt w SP ZOZ

Postowany: May 24 2006 @ 10:12 PM

Zawartość:

Dzieki bardzo Mir. Powoli zaczynam kojarzyć co się z czym je, początki są zawsze chyba najtrudniejsze. Jako wzór mam regulamin kontroli wewnętrznej i tego się trzymam, własnie rozbudowuję instrukcję kontroli wewnętrznej, gdzie mogę znaleźć ostatnie zmiany dotyczące finansów publicznych i ustawy o rachunkowości. Wiem że mogę znaleźć w lexie, ale niestety mam ograniczone prawo dostępu do lexa. Nie mam nerwów szukać po omacku. Pomóżcie

audyt w SP ZOZ

Postowany: May 25 2006 @ 03:34 PM
Przez: Mir

Zawartość:

Witam Renatko
Wszystkie zmiany prawne dotyczące zagadnień kontroli znajdziesz na stronie Ministerstwa Finansów www.mf.gov.pl zakładka Koordynacja i Kontrola
inną stroną do wykorzystania to; www.portalmed.pl ( zbiór przepisów prawnych) Powodzenia
Mir

audyt w SP ZOZ

Postowany: June 09 2006 @ 12:55 PM

Zawartość:

Witam. Mam pytanko pytanie dotyczące instrukcji kancelaryjnej i rzeczowego wykazu akt. W jaki sposób jest opisany u was audyt (jakie symbole klasyfikacji stosujecie) i w jaki sposób zostały te symbole wprowadzone do jednolitego rzeczowego wykazu akt występującego w Szpitalu? Czy wystarczy samo zarządzenie??

audyt w SP ZOZ

Postowany: June 13 2006 @ 08:57 AM
Przez: tamara

Zawartość:

do Renaty:
Mozesz skorzystać ze strony www.isip.sejm.gov.pl/prawo/index.htm i tam wpisywać w wyszukiwarkę poszukiwana ustawę. A później będą pokazane wszystkie rozporządzenia do tej ustawy. Pozdrawiam

audyt w SP ZOZ

Postowany: June 13 2006 @ 03:19 PM
Przez: jadtra

Zawartość:

Piszę o instrukcji kancelaryjnej i rzeczowym wykazie akt, który dot. wprawdzie Ministerstwa Zdrowia ale mozna skorzystać:
Podaję: Dziennik Urzędowy Ministra Zdrowia Nr 3 z 28.02.2006r/ poz. 9 o treści: z dnia 10.02.2006r. zmieniajaca zarządzenie w sprawie wprowadzenia instrukcji kancelaryjnej i jednolitego rzeczowego wykazu akt w Ministerstwie Zdrowia.
Strona -35- Dziennika szukać : 098 Plan audytu wewnętrznego itd.
Zamiana przywołuje podstawę prawną .

audyt w SP ZOZ

Postowany: July 27 2006 @ 01:45 PM
Przez: anetka

Zawartość:

cześć
mam do was bardzo wielką prośbę, otóż idę na audyt w wycinkowym zakresie gospodarki finansowej do SP ZOZ i jak byście mogli mi pomóc to bardzo proszę o podanie przepisów obowiązujących w tym zakresie, na razie zapoznaję si e z ustawą o ZOZach ale co jeszcze? tematem audytu będą: zawiązywanie i rozwiązyanie rezerw, wydatki funduszu płac i windykacje - co kontrolować w tym zakresie i jak?????? potrzebuję waszej pomocy pilnie!
dziekuję

audyt w SP ZOZ

Postowany: July 27 2006 @ 01:47 PM
Przez: anetka

Zawartość:

również bardzo mi zależy na nawiązaniu kontaktu z audytorami SPZOZ, piszcie na : skoka@buziaczek.pl

Audyt.Net - Forum
http://www.audyt.net/forum/viewtopic.php?showtopic=3008